Infodag voor kandidaat-pelgrims in Mol

Kaart wordt geladen...

Datum/Uur
za 29/11/2025
10:00 - 17:00

Locatie
KSOM Campus Rozenberg - Sporthal 3

Soort activiteit

Organisator
Afdeling Kempen, Vlaams Compostelagenootschap


Zijn het de prachtige landschappen die ons op pad doen gaan?
Wie of wat roept deze jonge pelgrims?
Pelgrimspoëzie ergens langs de Camino Francés. “Peregrino, ¿Quién te llama?” “Pelgrim, wie roept je?”

Op pelgrimstocht?

Waarom vertrekken elk jaar zoveel pelgrims naar Santiago de Compostela?
Wat is dat meer dan een stevige stap- of fietstocht? Een avontuur? Een spirituele tocht? Een reis langs kunst en historie?
Alleen? Tochtgenoten? Van waar vertrekken? Langs welke weg?
Hoe zal ik een bed vinden onderweg?
Rugzak? Kledij? Uitrusting?
Hoe geraak ik (en mijn fiets?) terug naar huis?
Waar vind ik een goeie gids? En een stempelboekje?
Hoeveel zal me dat kosten? Hoe bereid ik mij voor? En het thuisfront?
Op zo vele vragen probeert het Vlaams Compostelagenootschap aan de kandidaat-pelgrim een deugdelijk antwoord te bieden. Onze pelgrimsinfodagen zijn een jarenlange en zeer gewaardeerde traditie.

Programma

10.00 u. – Een warm onthaal en registratie.
10.15 u. – Verwelkoming en verloop van de dag. Het Vlaams Compostelagenootschap helpt je naar een betere weg!
10.45 u. – ­Pelgrimswegen voor stappers.
11.15 u. – Pelgrimswegen voor fietsers.
11.30 u. – Gebruik van de website met focus op de voorbereiding van je tocht.
12.00 u. – De afdeling stelt zich voor.
12.15 u. – Lunch met meegebrachte picknick. Drank ter plaatse te verkrijgen.

Na de lunch, aparte sessies voor stappers en fietsers.

Stappers
13.00 u. – Een ervaren pelgrim vertelt.
13.30 u. – De tocht in de praktijk. Specifieke informatie voor voorbereiding, rugzak, schoenen, documenten, …
Fietsers
13.00 u. – Een ervaren pelgrim vertelt.
13.30 u. – Interactieve uitleg, specifiek gericht op fietsers.
14.30 u. – Stappers sluiten aan bij een thema tafel volgens eigen keuze.

16.00 u. – Zowel voor stappers als fietsers: Digitale ondersteuning voor de pelgrimstocht.

17.00 u. – Afronding

Onze ledendienst en pelgrimswinkel zijn uiteraard ook aanwezig. Alle nodige gidsen kun je ter plaatse kopen of online in onze pelgrimswinkel.

Hoe geraak je er?

  • Met de trein. Je stapt uit aan Station Mol. Dat ligt op de lijnen Antwerpen – Hamont-Achel en Hasselt – Mol. Bij het verlaten van het stationsgebouw stap je naar links, langs de perrons van het busstation. Op het einde sla je rechts af in de Statiestraat. Aan de verkeerslichten neem je schuin links. Steek even verder over en loop verder voorbij de gele poort van Campus Rozenberg. Volg deze straat tot net voor de Molse Nete en stap links de blauwe poort in. Je wandelt dit traject in 10 minuten.
  • Met de wagen. Geef ‘Sporthal Rozenberg 3’ als bestemming in ofwel de coördinaten 51.1876, 5.1234. Aan overzijde van Molse Nete kan je gratis parkeren op de privéparking van de school.

Deelnemen

Schrijf je hieronder online in tot en met dinsdag 25.11.2025.

Kies hieronder om in te schrijven als stapper of fietser. Kies bij de gekozen optie het aantal personen dat je ervoor wenst in te schrijven. Het juiste aantal invulvelden opent zich automatisch. Vul per deelnemer – ook jezelf als je wenst deel te nemen – de voornaam en familienaam in.

Betaal daarna 5 € per deelnemer op rekening van de afdeling Kempen BE13 0018 0268 1039, met vermelding van ‘infodag Mol, je voornaam en je familienaam’. Pas na ontvangst van je betaling is je inschrijving definitief. Je ontvangt na je betaling hiervan een bevestiging.

Heb je hulp nodig bij het inschrijven, download dan deze leidraad.

Of zijn het de schitterende kathedralen onderweg die ons lokken?
Of zijn het juist de stilte en de eenzaamheid waaraan we behoefte hebben, die voor ons het pad effenen voor de weg naar binnen, dichter bij onszelf?

Foto 1-3-4-5 van Nico Bringmans
Foto 2 van Jef Van Lint

Inlogoptie

Wanneer je als lid inlogt of al ingelogd bent, dan worden je contactgegevens automatisch ingevuld.


De inschrijvingen zijn afgesloten.

Login met je gegevens

Je gegevens vergeten?