Datum-Uur
za 25.04.2026
10.30 - 16.00 uur
Locatie
Sint-Jakobsgat in Meerdonk
Soort activiteit
Organisator Afdeling Antwerpen
Inschrijven
Schrijf nu in
Opzet
Meerdonk ligt in ’t Waasland, op een boogscheut van Antwerpen. Een echt landbouwdorp met zandruggen, akkerbouw, weiland en ook grote boomgaarden.
Daartussen liggen mooie plassen, moerassen en kreken, onder meer de mooie Saleghemse kreken en aansluitend het Sint-Jakobsgat.
We vertrekken in Meerdonk voor een luswandeling van ongeveer 10 km door het natuurgebied.
Historiek
De Meerdonkse polder werd in 1584 onder water gezet, op de feestdag van apostel Jakobus. Dat gebeurde om Antwerpen te verdedigen, in het kader van de Tachtigjarige Oorlog, toen de Nederlanden in opstand kwamen tegen Spanje. De kreken zijn restanten uit die tijd.
Programma
Afspraak om 10.30 uur aan de St.-Corneliuskerk van Meerdonk. Parkeren kan in de omgeving.
Wegens slijk zijn wandelschoenen noodzakelijk.
Breng picknick, drank en plastic matje mee omdat we midden in de natuur picknicken.
Deelnemen
Gratis deelname. Verplicht hieronder in te schrijven vóór 20 april.
Kies hieronder bij ‘Inschrijvingen’ eerst het aantal personen dat je wil inschrijven. Het juiste aantal invulvelden opent zich automatisch. Vul per deelnemer – ook van jezelf als je wenst deel te nemen – de voornaam en familienaam in.
Heb je hulp nodig bij het inschrijven, download dan deze leidraad.
Heb je extra inlichtingen nodig, mail dan naar [email protected].



Foto’s van Jef Van Lint
Inlogoptie
Wanneer je als lid inlogt of al ingelogd bent, dan worden je contactgegevens automatisch ingevuld.
De inschrijvingen zijn afgesloten.